У 1993 році Генеральна Асамблея ООН прийняла офіційне рішення про проведення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім людям на Землі про значення води та її цінність. Тоді ж Організація по захисту навколишнього середовища звернулася до всіх країн з проханням проводити конкретні роботи на національному рівні та приділяти більше уваги захисту водних ресурсів.
Понад 70% поверхні Землі вкрито водою, і тільки близько 3% цієї води є прісними. Лише третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять близько 0,3% прісної води світу. За висновками експертів ООН, більше 20 % населення Землі, а це майже 1 млрд. 500 млн. осіб, страждають від нестачі води, придатної для пиття.
Недостатнє споживання води порушує нормальну життєдіяльність організму: з’являється утомленість і знижується працездатність, порушуються процеси травлення і засвоєння їжі, сповільнюється перебіг біохімічних реакцій, збільшується в’язкість крові, що створює умови утворення тромбів, порушується процес кровотворення.
Кожен із нас повинен зробити якусь хоча б маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів. Хтось з Вас вчасно закриє кран на кухні чи у ванній кімнаті (наприклад під час чищення зубів) й тим самим збереже десяток літрів чистої води; інший – викине випиту пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер; а дехто відмовиться від використання фосфатних миючіх засобів, бо фосфати призводять до загрозливого "цвітіння" водойм; а ще хтось очистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути літом. А що саме зробити Вам, хай підкаже Вам серце.
Однією з основних умов здорового способу життя – це достатнє надходження води в організм. Вода бере активну участь в хімічних реакціях, що проходять в нашому тілі, доставляє живильні речовини в кожну клітку, виводить токсини, шлаки і надлишки солей, сприяє пониженню кров’яного тиску, один з кращих способів запобігти утворенню каміння в нирках. Вода як би “мастить” суглоби, виконуючи тим самим роль амортизації для спинного мозку, а також регулює температуру тіла і забезпечує еластичність шкіри. Вона необхідна для нормального травлення. Беручи участь в обміні речовин, ця унікальна рідина дозволяє зменшити жирові накопичення і понизити вагу. Тому деякі фахівці стверджують, що нормальній здоровій людині потрібно випивати все-таки 1,5 – 2 літри води в день.
Вода – це одне з найбільших багатств, вічна цінність, до якої ми повинні відноситися з великою повагою, не зашкодити їй та пильно оберігти для наступних поколінь.
24 березня 2021
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар