Сміх продовжує життя – посміхаймося щодня!
День сміху - міжнародне свято, яке традиційно відзначається 1 квітня. Цього дня прийнято розігрувати друзів і знайомих, або жартувати над ними. Свято є хорошою дружньою традицією гумору в багатьох країнах.
Про те, в якій країні придумали День сміху, існує кілька версій. За однією з них, свято зародилося ще в Стародавньому Римі і пов'язане з торжеством на честь божества Сміху.За іншою - свято прийшло з давньої Індії, де 31 березня відзначали день жартів.
Також існує припущення, що спочатку 1 квітня в Індії і Древньому Римі святкували як день весняного рівнодення, з нагоди якого влаштовували гуляння з жартами та веселими витівками. Таким чином люди намагалися задобрити весняні капризи природи.
Ще одна версія свідчить, що День сміху пов'язаний з переходом на Григоріанський календар. В середні віки Новий рік відзначали в кінці березня: новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувався якраз 1 квітня.
У середині XVI століття французький король Карл IX реформував календар, перенісши Новий рік на 1 січня, але багато хто продовжував відзначати його 1 квітня. Таких людей назвали квітневими дурнями і намагалися розіграти. Звідси і пішов День сміху.
У XVIII столітті веселе свято стало широко відомим: англійці, шотландці та французи розповсюдили його в своїх колоніях.
Стародавні слов'яни 1 квітня відзначали День пробудження Домового. Вважалося, що Домовик впадав на зиму в сплячку, а 1 квітня люди веселилися і сміялися, зустрічаючи його.
В одних країнах 1 квітня називають "Днем сміху", в інших – "Днем дурня". В Англії і США, а в Шотландії - "Днем зозулі", в Японії - "Днем ляльки", в Італії - "День дурня", в Україні ж це "День сміху".
Цікаві факти про сміх
Коли людина сміється, повітря входить з легенів зі швидкістю до 100 км/год;Жіночий сміх містить близько 500 звукових коливань за секунду, а чоловічий - лише 280;
7 лицьових м'язів потрібно задіяти людині, щоб посміхнутися. а щоб насупитися - 43;
Дорослі посміхаються в середньому 15 разів за добу, 6-ти річна дитина до 300 разів на день;
10-15 хвилин сміху можуть спалити кількість калорій, еквівалентну плитці шоколаду середнього розміру;
Якщо людина сміється не менше 17 хвилин на добу, то вона продовжує собі життя на один рік.
Сміх позитивно впливає на здоров'я людини, він знижує рівень гормону стресу - кортизолу, і підвищує рівень ендорфінів - гормонів щастя, які не тільки впливають на наш настрій, але і знижують рівень болю. За допомогою сміху зміцнюється імунітет та покращується робота серцево-судинної, нервової системи, то ж, смійтеся на здоров'я.
Щирий сміх - запорука здоров'я і щастя!
Немає коментарів:
Дописати коментар