Зустріч Масляної
Наперодні свята Масляної у гуртожитку ДНЗ "Київське ОВПУХТРС" для здобувачів освіти був проведений майстер-клас з виготовлення "ляльки-мотанки", яка є символом добробуту, добра і надії. Назва ''лялька-мотанка'' походить від слова ''мотати'', тобто виготовляти з тканини, ниток, стрічок, вузликову ляльку, не використовуючи голку та ножиці. При зав'язуванні вузликів потрібно загадати бажання .
Для виготовлення мотанки використовували старий одяг, який викинути шкода, а носити не будеш. Створювали таку ляльку лише з щирими почуттями, тому вважали, що вона має потужну енергетику й оберігає оселю й кожного її мешканця.
Мотанки відрізняються від звичайних ляльок ''пустим'' обличчям. Хрест на обличчі- символ райдуги, тому він робиться з яскравих ниток. Обличчя - солярний знак сонця. Всі вертикальні лінії - це чоловічий початок, усі горизонтальні лінії - жіночий. Обов'язкова умова - іграшка повинна бути хрестоподібної форми, щоб не нагадувати собою реальної людини.
Заборонялося мотати в п’ятницю та неділю, адже ці дні належать богині жіночої працелюбності й рукоділля Макоші. Виготовляли ляльку за один день. Процес намотування здійснювали тільки за годинниковою стрілкою, обов’язково супроводжуючи роботу позитивними думками. Під час виготовлення ляльки варто обдумати її функціональне призначення і зважити на значення кольорів:
- червоний - захист від хвороб і злих духів;
- жовтий - уособлення життєдайної сили Сонця;
- зелений - символ відродження, здоров’я, молодості й Матінки-Природи;
- синій і блакитний - безперервний рух цілющої води;
- коричневий - асоціювали з Матір’ю-Землею та родючістю;
- білий - божественні небеса, чистота і гармонія.
Протягом святкового тижня було проведено низку майстер-класів: виготовлення опудала Масляної, ляльки мотанки, приготування духмяного печива, млинців. Здобувачі освіти дізнались про історію і традиції свята. Дійство супроводжувалося конкурсами, іграми, веселими руханками, трансформаційними іграми.
Немає коментарів:
Дописати коментар